WAKACJE W SIODLE W ASSANYA

 

Wakacje w siodle to jeden z najciekawszych sposobów na spędzenie letniego wypoczynku. Na obozie jeździeckim nie tylko będziesz świetnie się bawić, ale dzięki codziennym treningom poprawisz swoją kondycję oraz umiejętności jeździeckie, a wspomnienia, które po nim zostaną z pewnością będą bezcenne.

Przyszłym naszym obozowiczom mamy do zaoferowania obóz rekreacyjny oraz sportowy.

Obóz sportowy obejmuje:

 • 9 treningów jeździeckich ujeżdzeniowo-skokowych;
 • Audio wizualizację postępów jeździeckich
 • dodatkowe zajęcia z lonżowania konia
 • dodatkowe elementy woltyżerskie
 • przygotowanie do egzaminu na odznaki jeździeckie

Od uczestników takiego obozu wymagane są umiejętności samodzielnego siodłania i kiełznania konia
Obóz rekreacyjny obejmuje:

 • codziennie 60 min jazdy konnej lub 30min indywidualnej nauki na lonży
 • lonżowanie konia
 • podstawy woltyżerki
 • dla chętnych dyżury w stajni

Stosujemy podział uczestników na 3 grupy:
Początkująca – nauka siodłania, kiełznania oraz nauka jazdy od podstaw
Średniozaawansowana – szkolenie dosiadu, ćwiczenia na drągach, spacery w terenie
Zaawansowana – szkolenie dosiadu, jazda „na oklep”, nauka i doskonalenie skoków, wyjazdy w teren

TURNUSTERMINY 2017CENA
obóz rekreacyjny
CENA
obóz sportowy
I25.06.-01.07.171190 zł1350 złł(1 wolne miejsce)
II02-08.07.171190 zł1350 zł BRAK MIEJSC
III09-15.07.171190 zł1350 zł BRAK MIEJSC
IV16-22.07.171190 zł1350 zł (1 wolne miejsce)
V23-29.07.171190 zł1350 zł (3 wolne miejsca)
VI30.07.-05.08.171190 zł1350 zł (3 wolne miejsca)
VII06-12.08.171190 zł1350 zł (2 wolne miejsca)
VIII20-29.08.17*1490 zł1690 zł (4 wolne miejsca)

Uczestnicy mają możliwość zdawania na odznaki jeździeckie PZJ

W programie :
Zajęcia związane z końmi:

Postępowanie z koniem – czyli nauka odpowiedniego zachowania wobec konia, która jest pierwszym krokiem do nawiązania z nim kontaktu i współpracy.
Przygotowanie konia do jazdy – łapanie i prowadzenie konia, czyszczenie, siodłanie i kiełznanie, czyli wszystko, co należy uczynić by wyprowadzić konia w pełnym rynsztunku ze stajni.
Podstawy jazdy – dla początkujących jazda na lonży, nauka prowadzenia konia podczas jazdy stępem i opanowanie trudnej techniki kłusa anglezowanego oraz ćwiczebnego, czyli dwóch pierwszych rodzajów chodu konia, oraz płynnych przejść z jednego chodu do drugiego, jazda w zastępie oraz łatwe ćwiczenia woltyżerskie dla oswojenia się z koniem.
Elementy ujeżdżania i skoki przez przeszkody – dla osób zaawansowanych ćwiczenia ujeżdżeniowe z zastosowaniem „pomocy”, ćwiczenia dosiadu i skoków
Rząd jeździecki i strój jeźdźca – uwagi o sprzęcie używanym w jeździectwie, zarówno przez konia (budowa siodła i ogłowia), jak i jeźdźca (strój do jazdy), dobre i praktyczne rady o tym, co kupować, jak używać i jak przygotowywać się do jazdy.
Ciało i psychika konia – czyli co każdy porządny “koniarz” wiedzieć powinien o tych potężnych, acz niezwykle wrażliwych zwierzętach. Zapoznanie się z budową konia i zasadami funkcjonowania jego organizmu jest niezbędne do właściwego podejścia do konia i zrozumienia jego odruchów, co pozwala szybciej uzyskać harmonijność jazdy, a także uczynić ją bezpieczniejszą i przyjemniejszą.
Jazda w terenie – to niezwykła przygoda dosiadać konia w tak urozmaiconym terenie. Uczestnicy będą przemierzać specjalnie przeznaczone dla turystyki konnej szlaki, poznawać tajniki poruszania się w lesie i pośród pagórków. Uprzedzamy, że jazda w terenie przeznaczona będzie tylko dla osób, które posiądą odpowiedni stopień zaawansowania i zostaną dopuszczone do wyprawy przez Instruktora.

Poza obcowaniem z końmi będzie także można zapoznać się z walorami turystycznymi okolicy i wziąć udział w innych przygotowanych przez nas atrakcjach i zabawach:

Zajęcia integracyjne – to specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu – rzecz bardzo przydatna w pracy z grupą – służy integracji Uczestników i uczy skutecznej komunikacji. Każdy obóz przeplatamy takimi zajęciami budowania drużyny, aby wszyscy zdążyli się poznać i dobrze poczuć w nowym środowisku. Dodatkowo zapewnia wszystkim świetną zabawę.
Orienteering – to inaczej Imprezy na Orientację . Uczestnicy przy pomocy mapy i kompasu muszą odnaleźć zaznaczone na mapie punkty kontrolne. Uczestnictwo w takich imprezach kształtuje wytrwałość i spostrzegawczość, a także orientację w terenie.
Łucznictwo – nauka strzelania do celu, zawody i rywalizacja z profesjonalnymi łukami w rękach
Spartakiada sportowa – rozgrywki z rywalizacją w różnych sportach m.in.: badminton, ping-pong,łucznictwo, piłka nożna, piłka siatkowa, które wprowadzają element rywalizacji, ale także integracji
Warsztaty biżuterii – dla miłośników sztuki pięknej i „użytkowej” proponujemy naukę i własnoręczne wykonywanie bransoletek, korali czy kolczyków . Wykorzystywać będziemy różnorodne materiały i techniki tworzenia biżuterii: od tradycyjnych koralików do kolorowych kolczyków.
Cartoon day – spędzenie całego dnia w otoczeniu bajek (malowanie twarzy, zwariowanych tatuaży, przygotowywanie kostiumów oraz bajkowa dyskoteka)
Art attact – kredowy konkurs plastyczny, budowanie z kartonów, tworzenie makiet i in.
Noc filmożerców – filmy dla dzieci i młodzieży na wielkim ekranie, profesjonalny projektor i ekran kinowy, najlepsze hity filmowe, POPCORN dla wszystkich,
Indiańska eskapada budowanie szałasu i tworzenie strojów indiańskich zakończone ogniskiem
Gorączka sobotniej nocy – super dyskoteki przy największych przebojach,
Karaoke show z profesjonalnym VIDEOKARAOKE na dużym ekranie z mikrofonami i nagłośnieniem

Informacje dodatkowe

 1. Turnusy rozpoczynają się zgodnie z podanym powyżej terminarzem;
 2. Istnieje możliwość zdawania na odznaki jeździeckie PZJ (dodatkowa opłata 180zł)
 3. Istnieje możliwość przedłużania pobytu na obozie o kolejny turnus
 4. Obóz rozpoczyna i kończy się w następujących godzinach: → przyjazd do ASSANYA pierwszego dnia od godz.10.00 do godz. 12.00 (pierwszym posiłkiem jest obiad), → wyjazd z ASSANYA ostatniego dnia do godz. 11.00 (ostatni posiłek to śniadanie).
 5. Noclegi w pokojach 4-6 osobowych
 6. Cztery posiłki „palce lizać” (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja)
 7. 7(obóz rekreacyjny) lub 9 (obóz sportowy) godzin jazdy konnej
 8. Uczestnicy ubezpieczeni są od NNW
 9. Multimedialna rejestracja postępów uczestników
 10. Zapewniamy wszystkie sprzęty potrzebne do prowadzenia treningów i zabaw sportowych
 11. Zawody jeździeckie na zakończenie każdego turnusu
 12. Obozowicze, którzy pozostają na kolejny turnus, a Rodzice nie są w stanie ich odebrać, mogą przebywać w dniu zmiany turnusu na terenie Stajni – mają zapewniony nocleg, opiekę i posiłki za dodatkową opłatą W dniu zmiany turnusu nie ma prowadzonych jazd konnych, gier ani zabaw
 13. Jazda konna będzie odbywać się na spokojnych i bezpiecznych koniach pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów.

Zapisy

 • Prosimy o wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIOWEJ (tutaj) i wysłanie na adres: obozy@assanya.eu
 • Po wypełnieniu i wysłaniu KARTY ZGŁOSZENIOWEJ otrzymacie Państwo maila potwierdzającego przesłanie karty i zapisanie dziecka na turnus
 • W przypadku gdy KARTA ZGŁOSZENIOWA otwiera się niepoprawnie lub nie można go wysłać prosimy o kontakt telefoniczny – Agata Czupryna 665 011 813
 • Po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia uprzejmie prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 300 zł na konto:

Alior Bank: 10 2490 0005 0000 4000 4712 6826
Green Way
Spółdzielcza 6/61
23-200 Kraśnik

 • Opłata pełnej kwoty następuje gotówką w dniu rozpoczęcia obozu.

Informacje dla rodziców:

Uczestnicy obozu będą mieli swoje telefony dostępne od godziny 14:00 do godziny 18.00. Prosimy nie niepokoić się jeżeli dziecko nie odbiera. Może być w tym czasie na jeździe konnej bądź po prostu dobrze się bawić. Na rozpoczęciu podajemy numery telefonów do opiekunów oraz kierownika. Oni chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące Państwa pociech.
Może również zdarzyć się tak, że dziecko o swoich problemach poinformuje w pierwszej kolejności rodziców. Prosimy o jak najszybsze poinformowanie nas o tym. Staramy się je rozwiązywać tak by każdy czuł się u nas dobrze.
Prosimy o przemyślane odwiedziny. W przypadku dzieci młodszych może to spowodować kolejny dzień tęsknoty po Waszych odwiedzinach. Takim samym ryzykiem są telefony przed snem do młodszych dzieci, dlatego prosimy żeby dać szansę nam i swojemu dziecku. Każdą rzecz, która nas niepokoi zgłaszamy rodzicom więc jeśli tęsknota dziecka będzie nadmierna wspólnie, ustalimy dalsze kroki.
Dzieci w czasie obozu korzystają tylko i wyłącznie z infrastruktury ośrodka i nie wyjeżdżają poza jego teren, dlatego nie potrzeba go wyposażać w dużą ilość gotówki.
Ostatniego dnia dzieci mogą wykazać się swoimi umiejętnościami nabytymi podczas obozu na ZAWODACH JEŻDZIECKICH organizowanych dla przybyłej publiczności.
Turnus kończy się o godz 11.00 uroczystym wręczeniem dyplomów.