Poznajcie piękną okolicę naszej Osady:

 

 

   Stawy rybne ” Przy Młynie w  Żmiącej  ( 1,2 km )

Czynne sezonowo – od maja do października. Można tu samemu złowić pstrąga lub jesiotra, który potem według smaku może być albo usmażony albo uwędzony. Znajduję się tam mini plac zabaw dla dzieci.  Codzienne można także poobserwować wypasane wokół stawów owce.

 

 

 

    Stacja Narciarska  Laskowa – Kamionna  ( 9 km )

Ośrodek narciarski położony na wschodnim zboczu góry Kamionnej ( 801 m n.p.m. ). Na terenie kompleksu znajduje się: 1. wyciąg krzesełkowy 4-osobowy o długości 1550 m i przepustowości 2200 osób na godzinę, 2. wyciąg talerzykowy łamany, o długości 1250 m  i przepustowości 900 osób na godzinę)  3. wyciąg talerzykowy  o długości 240 m i przepustowości 400 osób na godzinę,  4. wyciąg talerzykowy o długości 220 m i przepustowości 250 osób na godzinę.

 

 

       Stacja narciarska Limanowa – Ski  ( 20 km )

Ośrodek narciarski  położony na północnym zboczu Łysej Góry ( 781 m n. p.m. ). W skład kompleksu wchodzi : 1. wyciąg krzesełkowy  4-osobowy,  o długości 600 m i przepustowości 2 000 osób na godzinę, 2. wyciąg talerzykowy o długości 300 m, przewyższeniu 60 m i przepustowości 900 osób na godzinę każdy. Najdłuższa trasa wynosi 1 km. Ośrodek jest naśnieżany i dobrze oświetlony.

 

 

     Skansen na Jędrzejkówce  ( 7 km )

Prywatne muzeum-skansen założone przez Barbarę i Krzysztofa Jędrzejek. Prezentuje kulturę ludową mieszkańców Gminy Laskowa i okolic. Przeniesione tu zostały m. in. spichlerze z Laskowej, Kamionki Małej i Dobrociesza, suszarnie do owoców z Laskowej i Michalczowej, kuźnia z Michalczowej, młyn wodny ze Żmiącej, przydrożna kapliczka z Jaworznej i pasieka. W głównym budynku eksponowana jest m.in. kolekcja skrzyń posagowych, oleodruków religijnych, meble, sprzęty używane w gospodarstwie chłopskim w XIX i na pocz. XX w. We wnętrzach obiektów odtworzone zostały warsztaty kołodzieja, stolarski, szewski, tkacki. Skansen posiada też kolekcję narzędzi i maszyn rolniczych.

 

     Białowodzka Góra ( 17 km )

Szczyt Beskidu Wyspowego na wschodnim krańcu Pasma Łososińskiego. Białowodzka Góra ma dwie kulminacje: południową Rozdziele (616 m) i północną – Zamczysko (606 m). W 1961 utworzono we wschodnich partiach góry rezerwat przyrody Białowodzka Góra nad Dunajcem o powierzchni 67,69 hektarów.

 

 

 

    Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej  ( 18 km )

Świątynia rzymskokatolicka należąca do dekanatu limanowskiego w diecezji tarnowskiej, będąca pierwszą parafią na terenie Limanowej. W 1991, dwusetną rocznicę pierwszej polskiej konstytucji, papież Jan Paweł II podniósł limanowski kościół do rangi bazyliki mniejszej. Obecnie bazylika w Limanowej jest sanktuarium, w którym szczególną czcią otaczana jest figura Piety Limanowskiej.

 

 

 

 

    Pływalnia w Limanowej  ( 19 km )

Gościom, którzy pragną spędzić aktywnie czas polecamy krytą pływalnie w Limanowej. Obiekt zapewnia szereg atrakcji, m.in.basen pływacki, basen dla dzieci, zjeżdżalnie wodną, saunę, łaźnie parową, kręgielnię oraz salę bilardową.

 

 

    Jezioro Rożnowskie  ( 21 km )

Zbiornik zaporowy powstały w wyniku spiętrzenia Dunajca, w celu wybudowania Elektrowni Rożnów.

Na Jeziorze Rożnowskim istnieją miejsca zwyczajowo i tradycyjnie uważane za kąpieliska. I takich miejsc, strzeżonych przez ratowników, jest tu kilka:
– w Bartkowej na wysokości pola namiotowego,
– w Gródku n. Dunajcem na wysokości pola namiotowego,
– w Gródku n. Dunajcem na Koszarce,
– w Gródku n. Dunajcem k. WOPR,
– w Rożnowie nad zaporą,
– w Tabaszowej na wysokości pola namiotowego.

Wakacyjną porą można skorzystać z wypożyczalnie sprzętu wodnego, rejsu statkiem.
Dla bardziej aktywnych znajdzie się miejsce na wędkowanie, przejażdżkę motorówką czy też zobaczyć Jezioro Rożnowskie z „lotu ptaka” dzięki lądowisku Aero-Lach w Jasiennej.

 

     Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu ( 28 km )

Miasteczko Galicyjskie to zrekonstruowana osada z końca XIX wieku. Jest ona częścią Sądeckiego Parku Etnograficznego w Nowym Sączu. Wszystkie budynki na terenie miasteczka to rekonstrukcje istniejących bądź już nieistniejących obiektów architektonicznych z galicyjskich miasteczek. W każdym budynku jest tablica z opisem i zdjęciem lub ryciną obiektu, na którym go wzorowano. Większość z nich ma swojego opiekuna-przewodnika, który oprowadzi po ekspozycji.