grzesiek Kontakt: 

@: grzegorz.lis@assanya.eu
tel.: (+48) 791121814

 

 

Grzegorz Lis to przedstawiciel młodego pokolenia kreatorów sztuki kulinarnej. Został przyjęty do elitarnej grupy Fundacji Klubu Szefów Kuchni w 2013 roku. Urodzony w 1983 r., absolwent Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu gdzie rozpoczął swoją przygodę z gastronomią, która z biegiem czasu przerodziła się w pasję.

Początkowo próbował swoich sił na stażach poza granicami kuchni i kraju pracując w hotelu ****Home Plazza w Paryżu we Francji, jako recepcjonista i organizator spotkań biznesowych, seminariów itp..Będąc w urokliwej Francji dotarł do La Balme de Sillingy, gdzie w hotelu ***Les Rochers starł się nabyć umiejętności kelnerskich. Jednak zafascynowany tamtejszą niezwykłą kuchnią regionalną postanowił zdobyć umiejętności i pierwsze szlify kucharskie, zaczynając pracę na kuchni mistrza rzeźby cukierniczej Michaela Puthod.

Kolejnym krokiem był powrót do kraju i dalsza edukacja w WSHiG w Poznaniu, następnie ponowny wyjazd w poszukiwaniu doświadczenia i podnoszenia umiejętności coraz bardziej rozwijającej się pasji. Grzegorz wyjechał na Wyspy Brytyjskie do restauracji Pour Hause w Hartley Witney jako pomocnik kucharza, gdzie stanął u boku mistrza kulinarnego, wielokrotnego medalisty Master Chefa Wielkiej Brytanii Dan Clarke.
Po kilku miesiącach współpracy otrzymał awans na chef de partie. Dan zauważył oraz docenił pracę młodego szefa i wziął go pod swoje skrzydła do autorskiej restauracji, szkoląc i prowadząc w nowej restauracji Red Restaurant w Worthing, w Anglii jako Sous Chef. 
Po długotrwałej i owocnej współpracy Grzegorz jednak postanowił wrócić do kraju. Przez prawie rok zdobywał tajniki oraz sztukę tworzenia sushi i kuchni Japońskiej w restauracji Sushi Sapporo w Poznaniu.
Później odbył kolejne wyjazdy na wyspy m.in. do ***Hotelu Hall &Woodhouse Wellington ARMS w Stratfield Turgis w Anglii i***Hotelu Esseborne Manor Hotel Ltd. w Hustbourne Tarant w Anglii obejmując pozycję pastry Chef de partie.
Pomagał również w rozwinięciu się restauracji Mood i Patio w Poznaniu oraz Grand Beef w Biłgoraju.

Grzegorz prowadził szkolenia gastronomiczne w ramach projektu Unii Europejskiej „Człowiek najlepsza inwestycja” oraz pokazy i szkolenia kulinarne, które stały się codziennością – ostatnio na Europejskim Festiwalu Smaku w Lublinie.

We wrześniu 2013 r. debiutował w programie TVP1 „Sąsiad na widelcu” promując Biłgoraj i okolice pięknego roztocza wraz z rodziną i zaprzyjaźnionym Robertem Sowa. Brał również udział w realizacji Programu Jakubiak Lokalnie i promocji książki Księgi Szefów Kuchni członków Fundacji Klubu Szefów Kuchni do lektury, której chętnie zaprasza. Współpracuje również z wieloma firmami z branży gastronomicznej m.in. RM Gastro w Ustroniu gdzie szefem studia kulinarnego jest ekspert kulinarny Krzysztof Gawlik.

Od lipca 2010 roku do lata 2015 roku współpracował z ****Hotelem Sitarska w rodzinnych stronach w Biłgoraju jako szef kuchni na zmianie i sushi master, po czym zdecydował się wyjechać na wyspę Jersey gdzie wraz z Andew Soddy oraz Iain Fox kreował dania dla hotelu z trzema restauracjami i 106ma pokojami w L’Horizon Beach Hotel & Spa. 

Obecnie jako partner biznesowy współprowadzi osadę konną Assanya w miejscowości Żmiąca k/Limanowej w Małopolsce, obejmując stanowisko Executive Chef / Szef Kuchni w ****hotelu i ***pensjonacie na terenie osady konnej gdzie serdecznie zaprasza z całymi rodzinami.

W życiu prywatnym mąż Elwiry, ojciec Patrycji i Ksawerego. Pasjonat sztuk kulinarnych, sztuk walki, sportów wodnych, motoryzacji oraz wszystkiego co sprawia przyjemność i radość z życia.